„>Műkönny? Szemcsepp? De minek? Biztos kell az?
Avagy
Miért használjam őket? Nem fog hozzászokni a szemem?
Ezek a kérdések nap mint nap felmerülnek a vizsgálóban. A mai civilizált világban folyamatosan érik olyan hatások a szemeinket, amik ronthatnak (és meg is teszik) a könnyfilmünk minőségén. Elsősorban a monitor előtti munkavégzés és a kontaktlencseviselés a ludas, de a légkondicionálás, fűtés, tehát a száraz levegő is jócskán közrejátszik.
Képzeld el, hogy nedves, homokos vízpartra húzol egy plédet. Nagyjából ez történik, amikor száraz a szemed, és pislogsz. Nemcsak meggyűri a kötőhártyát a szemhéjad, valóban égő érzéssel is járhat, vagy mintha homok lenne a szemedben. Egyesek hallani vélik a súrlódó hangokat is, súlyosabb esetben a csikorgást. 😉 Mi ennek a nyomait fedezzük fel a mikroszkóp alatt!
Monitor előtt átlagosan ötször kevesebbet pislogunk, mint egyébként – ennyi idő alatt bőven elpárolog a rendelkezésre álló, esetleg már eleve gyér könnymennyiség. A kontaktlencse maga is „elhasznál” némi nedvességet a környezetéből. Ez nem jelenti azt, hanem hogy nem szabad ezeket tenned! Csupán azt, hogy támogassuk a szövetek egészségét egy kis műkönnyel! Ezzel segítünk sima, ép felületet biztosítani, ami a látásélességünkben is fontos szerepet tölt be, és megóvja a szemeket a kellemetlen, égő érzésektől. Hosszú távon meghálálja a szemed a gondoskodást.
Hozzászokni nem lehet ezekhez a cseppekhez, kizárólag segíteni tudnak egy mesterségesen előidézett állapot ellensúlyozásában. Azt biztosítanak, ami az egészséges könnyfilmhez szükséges, kiegészítő nedvesítést, súrlódásmentes környezetet.